VmWare

VmWare

مجازی سازی یا «Virtualization» شرکت‌ها و سازمان‌ها را قادر می‌سازد تا با استفاده از یک یا چند سرور اختصاصی، زیرساخت‌های لازم جهت سرویس‌دهی به نرم‌افزارها و سامانه‌های مختلف تحت شبکه و وب خود را فراهم کنند. مجازی سازی سرور با  VMware راه‌حلی حرفه‌ای برای افزایش بازدهی و کاهش هزینه های مرتبط برای سازمان شما می‌باشد. 

مجازی‌سازی، ایجاد یک نسخه‌مجازی از چیزی است، مانند یک سیستم عامل (OS)، یک سرور، یک دستگاه ذخیره‌سازی یا منابع شبکه.

مجازی‌سازی از نرم‌افزاری استفاده می‌کند که عملکرد سخت افزاری را برای ایجاد یک سیستم مجازی شبیه‌سازی می‌کند. این عمل به سازمان‌های فناوری اطلاعات اجازه می‌دهد تا چندین سیستم عامل، چندین سیستم مجازی و برنامه‌های کاربردی مختلف را بر روی یک سرور واحد اجرا کنند. مزایای مجازی سازی شامل کارایی بیشتر و صرفه جویی در مقیاس‌های مختلف است.

شرکت تنیان با استفاده از متخصصین خبره در این حوزه و ارائه راه‌کارها و پیشنهاد‌های اختصاصی با توجه به نیازمندی‌های کسب‌وکارهای مختلف آماده طراحی، پیاده سازیِ مجازی‌سازی و مانیتورینگ زیرساخت شماست.

مزایای مجازی‌سازی

صرفه‌جویی در هزینه

مجازی‌سازی میزان سرورهای سخت‌افزاری لازم در یک شرکت و مرکز داده را کاهش می‌دهد. این امر، هزینه کلی خرید و نگهداری مقادیر زیادی سخت‌افزار را کاهش می‌دهد.

سهولت بازیابی در بحران

بازیابی در یک محیط مجازی بسیار ساده است. در مواقع اضطراری، یک ماشین مجازی را می‌توان در عرض چند دقیقه به یک مکان جدید منتقل کرد.

بررسی و آزمایش آسان‌تر

 بررسی در محیط مجازی پیچیدگی کمتری دارد. حتی اگر اشتباه بزرگی مرتکب شده باشید، آزمایش نیازی به توقف و بازگشت به ابتدا ندارد.

پشتیبان‌گیری سریع‌تر

 هم از سرور مجازی و هم از ماشین مجازی می توان بک‌آپ گرفت. به جهت تضمین به روز بودن داده‌ها، در طول روز و به صورت خودکار، اسنپ‌شات گرفته می‌شود. علاوه بر این، ماشین‌های مجازی را می‌توان به راحتی بین یکدیگر جابجا کرد و به طور کارآمدی مستقر کرد.

بهره‌وری بهبود یافته است.

منابع فیزیکی کمتر منجر به صرف زمان کمتر برای مدیریت و نگهداری سرورها می‌شود. کارهایی که ممکن است روزها یا هفته‌ها در یک محیط فیزیکی طول بکشد را می‌توان در چند دقیقه انجام داد. این به کارکنان اجازه می‌دهد تا بیشتر وقت خود را صرف کارهای سازنده‌تری کنند، مانند افزایش درآمد و تقویت ابتکارهای تجاری.